Klubi lugu

Spordiklubi Tartu Ultimate eesmärk on populaarsust koguva spordiala ultimate‘i (tuntud ka kui frisbi) edendamine Tartus ja Eestis. Põhitegevusena korraldame trenne Tartus ning osaleme Eesti-sisestel ja rahvusvahelistel võistlustel.

Lisaks tutvustame ultimate‘i avalikel spordiüritustel ja koolide kehalise kasvatuse tundides. Kui soovid kutsuda meid oma üritusele või kooli, võta meiega ühendust!

 

SK Tartu Ultimate põhikiri

Meist_2.jpg

Ultimate‘i pisiku levik Tartus sai alguse 2011. aasta suvel, kui paar kuud Prantsumaal ultimate’i mänginud Tõnn ajas kokku kamba tuttavaid, et huvitavana tundunud mängu ka kodusel pinnal proovida. Esimesed mängud olid täis suurt entusiasmi ja puhast lõbu, ent samas ka segadust. Tavaline oli, et uut kokkusaamist alustas keegi lausega: “Teate, me mängisime eelmine kord ikka valesti. Ma lugesin vahepeal netist reegleid ja…”.

fullsizeoutput_2c21.jpeg

Õnneks ei kestnud segadus kaua, kuna 2011. aasta sügisel liitus meiega paberitega ultimate‘i treener Mark Lemon, kes tuli Inglismaalt Tartusse õppima. Marki käe all sai väikesest entusiastide seltskonnast organiseeritud ja intensiivne treeningrühm. Vähem kui pool aastat hiljem - 2012. aasta varakevadel - osales Tartu Ultimate'i võistkond juba ka Eesti meistrivõistlustel, kus ei jäänud saamata ka meie esimene mänguvõit!

Treeningud jätkusid sujuvalt ka pärast Marki lahkumist ning 2013. aastal sai pidevalt kasvavast treeninggrupist päris ametlik spordiklubi. Järgmine suurem samm edasi toimus 2014. aastal, kui esimest korda esindas Tartu Ultimate spordiklubi Eesti meistrivõistlustel ka naiskond Flying Lemons, mis sai nime esimese treeneri Mark Lemoni järgi.

Klubi esimestest tegutsemisaastatest alates on Tartu frisbiklubi osa võtnud kõigist Eesti meistrivõistlustest ning lisaks ka mitmetest rahvusvahelistest turniiridest. Klubi suurimaks saavutuseks võib pidada Eesti meistritiitlit aastast 2017, mil Tartu frisbiklubi esindas lausa kolm mees- ja kaks naiskonda. Ka Tartu naiskond on hästi esinenud, näiteks saime kolmanda koha Baltikumi suurimal saaliturniiril Rigas Rudens 2018. Juba 2014. aastast korraldame ka Tartu koolide karikavõistlusi ultimate frisbee’s.

43859735770_297c403665_o.jpg